Limra Taşı

Limra Taşı

Rose Granit

Rose Porino

Granit Taşı

Granit Taşı

Şev Taşı

Şev Taşı

Andezit Taşı

Adezit Taşı

Granit Taşı

Granit Taşı

Dere Taşı

  Dere Taşı, Dere Taşı son zamanlarda büyük beğeni toplayarak bir çok iş merkezi, ev, yalı, köşk ve evlerimizde bir çok alanda kullanım alanları bulmuştur. Dere Taşları daha çok peyzaj ve süs taşı olarak park bahçe gibi bir çok alandada kullanılmaktadır.

Dere Taşları projelerimizde dekoratif amaçlı kullanıldıklarında ebatları 1*3 - 2*4 - 3*5 - 4*6 - 8*12 gibi ebatlarda fındık boy , ceviz boy , limon boy ve elma boy gibi ebatlarda tercih edilmektedir. Dere taşları Dolamit Taşı , Podima Taşı , Tamburlanmış çakıl taşı gibi isimler ve dokular özellikleri ilede süsleme taşı olarak kullanılmaktadırlar başlıca renkleri beyaz, siyah, gri , yeşil , kırmızı , krem , mor ve sarı bir çok renkleri mevcuttur.

Doğal Dere Taşı

Doğal Dere Taşı dere ve nehir sularının kaya parçalarından kopan küçük parçaçıklarını sürükleyerek köşesiz yuvarlark hale getirlmesine dere taşı ( dere taşları ) diyoruz. Dere taşları son 10 yılda renkli ve dokusu itibari ile yaşama mekanlarında oldukça popüler hale getirmiştir.

Dere Taşı Faydaları

Doğal DERE Taşları kullanıldığı her mekana şıklık ve estetiklik getirmesinin yanı sıra koku yapmaz renk değiştirmez sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca çevre dostu ve kanserojen maddeler içermemektedir.

Göster 
 
 
Dere Taşı Gallery

Doğal afetler sonucunda dere ve nehir sularının sürükleyip köşesiz hale getirmesi sonucunda oluşur. Sağlıklı uzun ömürlü ve koku yapmazlar.

Dere Çakıl Taşı

Dere çakıl taşları köşeli olup 1*3 - 3*5 ve 4*6 gibi ebatlarda olmaktadır. Dere çakıl taşı füme , gri ,sarı , bordo , kahve beyaz ve açık renklidirler

Beyaz Dere Taşı

Beyaz Dere Taşları ülkemizde belli başlı bir kaç bölgelerde bulunmaktadır. Beyaz renkli dere taşları daha çok köşesiz olarak kullanılır.

Kalsit Taşı

Kalsit dere taşları dokusu gereği içerisinde kristal gibi parlaklılara sahiptirler. Kasit Dere Taşı en çok tüketilen taşlar arasındadır.