DERE TAŞI

 

DERE TAŞI

Dere Taşı birden çok farklı renk tonuna sahiptir. Bun renk tonlarından bazıları Beyaz, siyah, füme, gri, mor, yeşil ve kırmızı gibi vb daha bir çok renk tonlarından oluşmaktadır. Dere Taşı peyzaj projelerinde pezaj süsleme taşları olarak ta kullanılmaktadır. Dere taşı daha çok bahçe de havuz oluşturmak için havuz taşı, bitki kenarlarında süsleme taşı gibi vb daha bir çok alanda kullanılmaktadır. Dere Taşları alış veriş merkezi gibi, bir çok mağazanın bir arada olduğu alış veriş merkezlerindede bol miktarda kullanılmaktadır. Dere taşı boyutları fınfık boy , Dere taşı ceviz boy, Dere taşı limon boy gibi vb ebat ve ölçülerde dere taşı projelerimizde yer almaktadır.

Dere taşı iki sınıfta ayrılmaktadır.

  • Doğal Dere Taşı
  • Yapay Dere Taşı

Doğal Dere taşı : Vadi ve ovalardan akan akarsu su yataklarında bulunur ayrıca suyun akışından dolayı köşeleri kaybolup yuvarlak ve yassı şekilleri almaktadır.

YapayDere taşı : Yapay Dere taşı taş ocağından çıkarılan doğal taşların tesislerde tambur eleğinden geçerek üretilmesi sonucunda oluşmaktadır..

Dere taşı satış hizmeti ve uygulama seçenekleri: Beyaz Dere taşı dere taşları arasında e çok tercih edildiğini çok iyi bilmekteyiz beyaz dere taşı daha çok iç mekanın yanı sıra dış mekan bahçe içi ve bina kenarlarında kullanılmaktadır. Dere Taşı satışı ve uygulama hizmetleri vermekteyiz.

DERE TAŞI

Dogal Dere taşı satışımızın yanı sıra dolamit taşı,podima taşı çakıl taşı satışı ve uygulama hizmeti vermekteyiz. Dere Taşı, Açık Gri Renkli Bir çok renklere sahip olan Dere Çakıl TaşI yapılarımızda peyzaj ve mimari projelerde aranılan özelliklerdedir. Dere Taşı Doğal taşlardır. Dere içlerinde ve kenarlarında suyun akışı ile oluşan dere çakıl taşları 1-3 cm 3-5 cm ve 4-6 cm ölçülerinde en çok tercih edilip kullanılmaktadır. Dere Taşı son yıllarda park bahçe gibi vb alanlarda şelale ve havuz yapımı için oldukça fazla kullanılmasının yanı sıra bina teraslarında ise izalasyon taşı olarakta kullanılmaktadır.

DERE TAŞI FİYATLARI

Dere Taşı Ölçüleri, Doğal renkli dere taşı ölçüleri 1x3 cm, 3x5 cm, 4x6 cm, 6x10 cm, 10x30 cm gibi vb standart ölçülerdedir. Dere taşlarının en çok tercih edilip kullanılan ölçüsü ise 3x5 cm dir.

DERE TAŞI RENKLERİ

Dere Taşı Renkleri; Birden çok renk tonuna sahip olan dere taşlarının standart renkleri, gri, kırmızı, krem, sarı, yeşil, bordo ve kahve renklidir.

DERE TAŞI ÖLÇÜLERİ

Dere Taşı Ölçüleri; Birden çok renk ölçüsü olan dere taşının standart ölçüleri 1x3 cm, 3x5 cm , 4x6 cm ve 8x10 cm dir..

Dolamit Taşı

Dolamit Taşı, Beyaz renk tonu karşımıza çıkan dolamit taşı cafe restaurat ve park bahçe gibi vb bir alanda süsleme ve dekorasyon taşı olarak kullanılıp tercih edilmektedir. Dolamit taşının en çok tercih elidip kullanılan rengi beyaz dolamit'tir devamında ise siyah renkli modeli gelmektedir. Standart dere taşı renkleri ise krem, gri, beyaz, yeşil, sarı, kırmızı, beyaz, kahve renkli ve bordolardır.

Gri Dere Taşı

Gri Dere Taşı, Gri Yassı Dere Çakıl Taşı, Dere Çakıl Taşları arasında en çok tercih eden doğal yapı taşıdır.

Cilalı Dere Taşı

Cilalı Siyah Dere Çakıl Taşı, Dere taşları arasında en iyi kalite ve ölçüye sahip dere taşıdır. Siyah Cilalı Dere Taşı daha çok peyzaj projelerinde süsleme taşı olarak kullanılmaktadır.

Beyaz Dere Taşı

Beyaz Dere Taşı, Beyaz dere taşı daha çok villa yalı gibi vb yerlerde zeminde motif ve figürler oluşturmak için bol miktarda tercih edilip kullanılmaktadır.

Fileli Dere Çakıl Taşı

Fileli Dere Çakıl Taşı, Fileli dere çakıl taşları özel projelerde kullanılmaktadır. Fileli dere çakıl taşları daha çok 30x30 cm 20x20xcm 10x100 cm gibi ölçülerde hazırlanıp projelerde hazır halde kullanılmaktadır.