GRANİT KÜP TAŞI

 

GRANİT KÜP TAŞI

Granit Küp Taşı Granit taş modelleri arasında en çok kullanılan üründür. Granit Küp Taşı daha çok dış mekan projelerinde yol, kaldırım, otopark ve bahçe içi yollarda bol miktarda kullanılmaktadır. Granit küp taşı standart ölçüleri 4x6x6 cm - 6x8x8 cm - 8x10x10 cm dir. Şirketimiz Granit küp taşı satışının yanı sıra Granit küp taşı projelerinizi anahtar teslimi olarakta yapmaktadır.Granit küp taşı, Granit Küp Taşı kendi aralarında renk ve çeşit olarak bir kaç sınıfa ayrılır. Granit küp taşı koku yapmaz soğuğa ve sıcaga karşı oldukca dayanıklıdır. Granit taşlar beraberinde estetik ve şıklığıda getirmektedir Granit küp taşı yol kaldırım graj içi yolu, park, bahçe yolu vb yol yapımında sert zemin yapı elemanıdır. Granit küp taş isminden de anlaşıldığı üzre kare küp şeklinde üretilmektedir. Granit Küp taşı ve diğer küp taş ürün çeşitlerini sırayalacak olursak listenin ilk sıralamasında Granit Küp Taşı devamında ise Andezit Küp Taşı, bazalt küp taşı, Beton Küp Taşı, Diyabaz Küp Taşı, Traverten Küp Taşı, Mermer Küp Taşı, Rosa ve Porfido vb doğal taşlar isimleriyle devam etmektedir. Küp Taşların kırma ve kesme özellikte ikiye bölündüğü çeşitte en çok bulunan ürün Granit küp taşı kırma ebatlı olanını bol mikatarda bulmak mümkündür. Granit küp taşı iki çeşit ren k tonuna sahiptirler bunlardan bir kaç tanesi açık gri diğeri ise koyu gri olanıdır. Küp Taşların Gri, siyah, füme, gül pembesi, yeşil, krem beyaz sarımsı ve kahve tonda olanları vardır. Granit Küp Taşı ülkemizde bazı bölgelerde bol miktarda çıkarılıp üretilir. Granit' in çok tercih edilerek kullanılan ebat ve ölçüler, 8x10, 6x8, 4x6 ebatlarda olanlarıdır. Siyah tonda küp olan ürün ise ( Bazaltküp taşı ) 'Bazalt küp taşıdır. Bazalt Küp granit küp taş uygulaması esnasında zeminde model motif oluşturmak için daire, papatya ve yarım ay modeli şekileri ortaya çıkarmak için birlikte tercih edilir. Bazalt küp taşı ölçüleri granit küp taş ölçüleri ile aynı ebatalara sahiptirler. Bu ölçüler 8x10, 6x8, 4x6 ölçülerdir.

GRANİT KÜP TAŞI

Granit Küp Taşı Granit taş modelleri arasında en çok kullanılan üründür. Granit küp taşı daha çok dış mekan projelerinde yol, kaldırım, otopark ve bahçe içi yollarda bol miktarda kullanılmaktadır. Granit küp taşı standart ölçüleri 4x6x6 cm, 6x8x8 cm - 8x10x10 cm dir. Şirketimiz Granit küp taşı satışının yanı sıra Granit küp taşı projelerinizi anahtar teslimi olarakta yapmaktadır. Granit Küp Taşı Fiyatı, Uygun fiyata granit küp taş temini ve anahtar teslim proje odaklı uygulama hizmeti.!

GRANİT TAŞI

Uzun yıllarca Granit Parke Taşı ya da Arnavut Taşı diye tabir edilen granit küp taşı, sağlıklı, uzun ömürlü ve estetik olması açısından mimarı yapılarda sıklıkla tercih edilmektedir. Granit küp taşı, Granit bordür ve Granit plaka taşı ölçülerine üretimi ve yurt dışına ihracı vardır. Öte yandan 4x6 Granit Küp, 6x8 Granit Küp 8x10 Granit küp yurt içinde en fazla tercih edilip kullanılmaktadır. Firmamız tüm yurt geneline gerek ürün temini gerekse üretim teslimi granit küp hizmeti vermektedir.

Granit Plaka Taşı ve Granit bordür üretimleri sulu kesim ( kesme ) çeşitte üretilmektedir. Kırma granit küp taşı, kesme granit küp, kalın ve ince perde şekilde ve birden fazla özelliklerde sert zeminde işlenecek ürün haline getirilmektedir. Kırma Granit Küp Taşı yapımı ; Granit küp taşı uygulamasına başlamadan önce zemini çökmelere karşı saglıklı hale getirmek gerekir. Bunun içinde zemine beton serilmesi gerekmektedir. Daha sonra Granit küp taşı döşeme işine başlamadan önce kum serilir zemine serilen kum en fazla 10cm kalınlıkta olmalı, akabinde ise terazi ile yükseklik ayarı yapılıp devamında ip çekilip bölümlere ayrılır. Devamında ise Granit küp taşı kumun üzerine serilir ve usta küp taşları dizmeye başlar küp taşı döşeme işi bittikten sonra üzeri kumlanıp fırça ile araları iyi ce doldurulduktan sonra sıkışması ve üzeri düz olması kompaktör geçirilir. Sıkıştırma işlemi bittikten sonra Granit küp taş ların arası açık ise tekrar kumlanıp küp taş aralarına yedirilir ve kullanıma hazır hale gelmektedir.Küp taş yapılacak zemin biraz rampa ise küp taş altındaki kuma çimento karıştırılır üzerine küp taş döşenir. Kesme Granit küp taşı döşemesi ise Granit küp taş altına serilen kuma çimento katılıp karışrılıp kuru harç haline getirilip üzerine dizilir.Kesme Granit küp taşı üzerine sıkıştırma ve düzleştirmek için kompaktör vurulmaz

Doğanın insan oğluna sunmuş olduğu doğal taş han, hamam, saray, kale, ev, cami, medrese, köprü şadırvan gibi vb alanda bol miktarda kullanılmaktadır. Estetik ve şıklığı beraberinde getirip iç ve dış mekan da gerek kaplama gerekse döşeme elamanı şekilnde kullanım alanına sahiptir. İç mekan uygulama ve kaplama taşı haliyle kullanılan doğal taş cinsinden bir kaçı Granit, Granit küp taşı, Bazalt, Andezit, Kayrak, diyabaz, bej ve mermer liste başında ilk sıra durur. Granit taşlar farklı ebat ve ölçülerde iç mekan uygulama taşı olarak düşündüğümüzde zemin mutfak ve banyo larda kullanılmaktadır. Granit taşı modelleri Granit küp taşı Granit plak, Granit plaka, Granit bordür taşı, Granit oluk, Granit blok ve Granit parke taşıdır. İç mekan uygulamalarında tercih etmiş olduğumuz granit modeli ise granit karo ve granit plaka olandır. Küp şeklinde olan granit ise gri tonda ve üzeri siyah noktalı sert yapısı ve bozuşmalara karşı direnç özelliğine sahiptir.

GRANİT KÜP TAŞI FİYATLARI

Granit Küp Taşı Fiyatları, Peyzaj ve sert zemin projelerinde sıklıkla karşımıza çıkan granit küp taşı standart ölçüleri 4x6x6 cm, 5x5x5 cm, 6x8x8 cm, 8x10x10 cm dir. Granit küp taşlarının ölçüleri 2 sınıfa ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesi kırma granit küp taşı diğeri ise kesme granit küp taşıdır. Kırma granit küp taşlarının satışı ton, uygulama ve işçliği ise metre karedir. Kesme granit küp taşlarının satışı metre kare olduğu gibi uygulamasıda yine metre karedir.

GRANİT KÜP TAŞI ÖLÇÜLERİ

Granit Küp Taşı Ölçüleri, bir çok yapıda sıklıkla karşımıza çıkan granit küp taşı standart ölçüleri 4x6x6 cm, 5x5x5 cm, 6x8x8 cm, 8x10x10 cm dir. Granit küp taşlarının ölçüleri 2 sınıfa ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesi kırma granit küp taşı diğeri ise kesme granit küp taşıdır.