KAYRAK TAŞI

 

Kayrak Taşı

Kayrak Taşı, kayrak Taşı Döşeme, Kayrak Taşı Uygulama, Kayrak Taşı Kaplama Kayrak Taşı, Doğal Kayrak taşı, Bodrum Kayrak taşı, Muğla Kayrak taşı, Marmaris Kayrak Taşı, Bilecik Kayrak Taşı, Yapay Kayrak Taşı, Antalya Kayrak taşı Kayrak taşı satışı ve kayrak taşı uygulama hizmeti vermekteyiz

Kayrak Taşı

Kayrak Taşı; Müşteri istek ve taleplerine göre her çeşit renk ve ebatta Kayrak taşlarını stoklarımızda bulundurmaktayız. Şirketimiz kayrak taş satisinin yani sira dilerseniz Kayrak taşı islerinde anahtar teslim uygulamali olarak ta hizmet vermektedir. Şirketimiz geçmiş yıllardan günümüz dünyasına kadar arkasında sayısız dev projelere imza atarak alnının akıyla fen ve sanata uygun olarak projelerini teslim etmiştir. Şirketimizin müşterilerine sunmuş olduğu baz kayrak taş ürünleri Kayrak taşı, Kayrak taşları, Muğla kayrağı, Kayrak döşeme, Kayrak kaplama, Yapay Kayrak, Yapay kayrak çeşitleri, Kayrak çeşitleri, Muğla kayragı Sizde mekanlarınızı doğal taşlar ve kayrak taşları ile süslemek isterseniz size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın.

Kayrak taşları yer ve duvar döşeme kaplaması olarak daha çok kullanım alanına sahiptir.Kayrak taşları sarı,siyah,kahve rengi,mor,yeşil,beyaz,kırmızı gibi bir çok rengi bulunmaktadir.

Doğal taş, Kayrak taşı, kilit taşı, taş duvar, şev taşı, bordür, granit taşı, küp taşı, şömine, barbekü, yürüyüş yolları, kayrak taşı dekoratif uygulamaları yer ve yüzey kaplamaları

Kayrak taşı nedir?

İnsanlık tarihi boyunca toplumlar, yapılarını inşa ederken, kendi değerlerinden, kendi yaşantılarından esinlenmiş ve sonuçta bir inşaat kültürü ortaya çıkmıştır.Günümüzde yapı teknolojilerinde yaşanan gelişmelere ve keşfedilen yeni yapı malzemelerine rağmen Kayrak taşı, halen revaçta olup yapılara doğal güzellikler katmaya devam etmektedir. Kayrak taşı'nın yapılarda kullanılması, taşın ocaktan çıkarılıp işlenmesinden, yapının özelliğine göre uygulama tekniklerinin belirlenmesine ve mimari bir bütünlük içinde sunulmasına kadar, ciddi bir uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirmektedir.Taşyap madencilik, yılların deneyimi ve uzmanlığıyla Kayrak taşı kullanımında hem işlevsel hemde sanatsal değerler yaratmaktadır. Son derece titiz ve uzman kadromuz ile yapılara uygulanan Kayrak taşı, doğanın bütün sadeliğini ve kalitesini yaşadığınız mekanlara taşımaktadır.

Kayrak Taşı nerelerde kullanılır

Taşlarımız duvar kaplamaları ( iç ve Dış ), Şömine taşı, barbekü vb. ile araç, yaya yolları, bahçe ve park düzenlemelerinde doğal şekilde kullanılabilmektedir.

Kayrak taşı ölçüleri

Kayrak taşı'nın Kullanım Alanları Her türlü yapı sektörünün iç ve dış duvar kaplamalarında, şömüne, barbekü, baca ve fırın gibi alanlarda, yaya ve araç yolları ile park ve bahçe düzenlemelerinde bir yapı malzemesi olarak kullanılan Kayrak taşı, kullanıldığı her yere sağlamlık, uzun ömür ve estetik değerler katmaktadır. Kayrak taşı aşınmaya karşı dayanıklıdır. Kaymama özelliği ile ıslak zeminler için ideal bir malzemedir. Isı farklılıklarından, mevsim değişikliklerin- den (don olayları vb.)etkilenmeme

Kayrak taşı Teknik Özellikleri:

Kayrak taşı Uygulamasında Öneriler

Park bahçe düzenlemelerinde 4-6 cm. Kalınlığındaki Kayrak taşı'nın kullanılmasını öneriyoruz.Çünkü ince kayraklar, ince tabakalar halinde olduğu için kabarma yapabilmektedir.Ayrıca iç mekan ve dış duvar kaplamalarında taş verniği kullanılmalıdır.Bu alandaki örneklerimizi ve tüm Kayrak taşı uygulamalarımızın farkını görebilmeniz için, fotoğraflara bakmanız yeterli olacaktır.

Her türlü yapı sektörünün duvar kaplamaları ( İç ve Dış ), şömine, barbekü, baca, fırın vb. ile yaya, araç yolları, park ve bahçe düzenlemelerinde doğal veya ebatlanmış şekilde

Kayrak Taşı Kullanımı ve Ölçüleri

Kayrak Taşı 1-3 cm kalınlıktaki doğal Kayrak Taşı; duvar kaplaması, şömine, barbekü, fırın, iç mekan kaplamaları, disko ve bar dekorasyonu, baca kaplamaları gibi işlevsel veya dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır. 1 tonu ile 14-16 m2 yüzey kaplanabilmektedir.

Kayrak Taşı 4-6 cm kalınlıktaki doğal Kayrak taşı; yaya yolları, binek araç yolları, kelebek duvar yapımı, park ve bahçe düzenlemeleri, havuz kenarları, bina su basmanları gibi yerlerde kullanılmaktadır. 1 tonu ile 8-10 m2 yüzey kaplanabilmektedir.

Kayrak taşı 6-10 cm kalınlıktaki kelebek duvartaş; çim arası harçsız olarak veya park ve bahçe düzenlemelerinde atlama taşı şeklinde, beton derzli olarak araç yollarında, merdiven basamağı yapımında olmak üzere değişik amaçlarla kullanılmaktadır. 1 tonu ile 5-7 m2 yüzey kaplanabilmektedir.

Sarı, kahverengi, gri, açık yeşil, kirli beyaz, bordo, kırmızı renkler birbirine girmiş şeilde üzerleri kuşkonmaz bitkisi fosili görünümünde siyah dentrik yapıyla kaplıdır. Renkler karışık olup renk ayrımı yapılamamaktadır.

Park bahçe düzenlemelerinde tercihen 4-6 cm kalınlıktaki kayrakların kullanılmasını öneriyoruz. Çünkü ince kayraklar ince tabakalar halinde olduğu için kabarma yapabiliyor. Tek damar olan 4-6 cm kayraklarda bu problem yoktur.

İç mekan ve dış duvar kaplamalarında taş verniği kullanılmalıdır.

Kayrak Taşı yapılarımızın dış mekan iç mekan ve bahçe gibi kullanım alanlarında gerek adım taşı gerekse süsleme taşı olarak yapılarımızın vaz geçilmez parçalarından bir tanesidir. Kayrak Taşları Başlıca duvar, yer zemin, bahçe, adım taşı, yol, kaldırım ve otoparklarda kullanılmaktadır. Kayrak Taşı oldukça sağlıklı estetik şık ve doğal ve uzun ümürlüdür.

Kayrak taşı

Kayrak taşı satışı ve kayrak taşı uygulama hizmeti vermekteyiz