KAYRAK TAŞI

 

Kayrak Taşı

Kayrak Taşı Müşteri istek ve taleplerine göre her çeşit renk ve ebatta Kayrak Taşı temini ve proje odaklıuygulamalı KAYRAK TAŞI hizmetimiz de mevcuttur. Geçmiş yıllardan günümüz dünyasına kadar arkasında sayısız bir çok projeye imza atan şirketimiz, almış olduğu projelerinin tamamını fen ve sanata uygun bir şekilde teslime etmişir. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz kayrak taşı modelleri Siyah Kayrak Taşı, Sarı Kayrak Taşı, Gri Kayrak Taşı, Yeşil Kayrak Taşı ve Kırmızı Kayrak Taşıdır. Sizde yaşam alanlarınızı doğal kayrak taşları ile süslemek isterseniz kayrak taşı tercih etmekle doğru bir karar verdiğinizi fark edecekseniz. Kayrak Taşı yer döşeme ve duvar cephe kaplama elemanı olarak en gözde taşlardan bir tanesidir. Kayrak taşlarının standart renk tonu ise sarı, siyah, kahve rengi, mor, yeşil, beyaz, kırmızı gibi bir çok renk tonları vardır.

Kayrak Taşı Ölçüleri

Standart Kayrak Taşı Kalınlık ölçüleri 1 cm ile 10 cm arasındandır. 1-3 cm kalınlığındaki Kayrak Taşları cephe kaplama projelerinde, 3-6 cm kalınlığında olak kayra taşları ise sert zemin projeleride yer döşemede kullanılmaktadır. Kayrak Taşı Özellikle bahçe peyzaj projelerimizin vazgeçilmez doğal taşı olan kayrak taşının 1-3 cm kalınlıktaki olan ölçüsü duvar kaplaması, şömine, barbekü, fırın, iç mekan kaplamaları, disko ve bar dekorasyonu, baca kaplamaları gibi işlevsel veya dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır. 1 tonu ile 14-16 m2 yüzey kaplanabilmektedir.

4-6 cm kalınlıktaki doğal Kayrak Taşı ise yaya yolları, binek araç yolları, kelebek duvar yapımı, park ve bahçe düzenlemeleri, havuz kenarları, bina su basmanları gibi yerlerde kullanılmaktadır. 1 tonu ile 8-10 m2 yüzey kaplanabilmektedir. Park bahçe düzenlemelerinde 4-6 cm. Kalınlığındaki Kayrak taşı kullanılmasını öneriyoruz. Çünkü ince kayraklar, ince tabakalar halinde olduğu için kırılma yapabilmektedir. Ayrıca iç ve dış mekan duvar kaplamalarında kayrak taşı kaplanmış yüzeye parlak görüntüler oluşturmak istersek eğer o zamanda kayrak taşı yüzeyine taş verniği ve cilası kullanılmalıdır. Bu alandaki örneklerimizi ve tüm Kayrak taşı uygulamalarımızın farkını görebilmeniz için, fotoğraflarımıza bakmanız yeterli olacaktır.

6-10 cm kalınlıktaki Kayrak taşı, Kayrak taşlarının arasından çim çıkacak şekilde derzli ve aralıklı olarak veya park ve bahçe düzenlemelerinde adım taşı şeklinde, beton derzli olarak araç yollarında, merdiven basamağı yapımında olmak üzere değişik amaçlarla kullanılmaktadır. 1 tonu ile 5-7 m2 yüzey kaplanabilmektedir. Standart renkleri Sarı, kahverengi, gri, açık yeşil, kirli beyaz, bordo ve kırmızı gibi vb renkleri birbirine girmiş şeilde üzerleri kuşkonmaz bitkisi fosili görünümünde siyah dentrik yapıyla kaplıdır. Renkler karışık olup renk ayrımı yapılabilmektedir.

Park bahçe düzenlemelerinde tercihen 4-6 cm kalınlıktaki kayrakların kullanılmasını öneriyoruz. Çünkü bahçe içlerinde toprak hakimiyeti daha fazla olduğu için ince tabakalar halinde olanlar kırılma yapabiliyor. 4-6 cm kalınlığında olan kayrak taşlarında damar olmaz. Kayrak Taşı yapılarımızın dış mekan iç mekan ve bahçe gibi kullanım alanlarında gerek adım taşı gerekse süsleme taşı olarak yapılarımızın vaz geçilmez parçalarından bir tanesidir. Kayrak Taşları Başlıca duvar, yer zemin, bahçe, adım taşı, yol, kaldırım ve otoparklarda da kullanılmaktadır. Kayrak Taşı oldukça sağlıklı estetik, şık, doğal ve uzun ümürlüdür.

Kayrak Taşı Modelleri

Kayrak Taşı, kayrak Taşı Döşeme, Kayrak Taşı Uygulama, Kayrak Taşı Kaplama Kayrak Taşı, Doğal Kayrak taşı, Bodrum Kayrak taşı, Muğla Kayrak taşı, Marmaris Kayrak Taşı, Bilecik Kayrak Taşı, Yapay Kayrak Taşı, Antalya Kayrak taşı Kayrak taşı satışı ve kayrak taşı uygulama hizmeti vermekteyiz

Kayrak Taşı Renkleri

Kayrak Taşı Renkleri, Kayrak taşlarının standart renk tonları ise sarı, siyah, kahve rengi, mor, yeşil, beyaz, kırmızı gibi bir çok renk tonları vardır

Kayrak Taşı Fiyatları

Kayrak Taşı Fiyatları, Kayrak Taşlarının doğal halde satış fiyatları ton olarak hesaplanmaktadır. Kesme Ebatlı Kayrak Taşları ise metre karedir. Ayrıca kayrak taşı uygulaması da metre karedir. Kayrak Taşı Fiyatları arasında değişkenlik gösteren fiyatlardan bir taneside KAYRAK TAŞI YER DÖŞEME ve KAYRAK TAŞI DUVAR KAPLAMA işçiliği arasında farklılıklar vardır.

KAYRAK TAŞI USTASI

Kayrak Taşı Ustası, Kayrak taşları yapılarımızın vazgeçilmeyen doğal kaplama ve döşeme taşlarıdır. Kayrak taşı kullanımına geçmeden önce kayrak taı döşeme ve Ustası ile ilgili br konuya değinmek istiyoruz. Kayrak Taşları Ustalık ve tecrübe isteyen bir meslektir. Kayrak Taşı Ustası ne kadar tecrübeli ve deneyim sahibi olur ise yapılan kayrak taşı işçiliği ve kayrak taşının görseli bi o kadar güzel ve şık olur. Tüm bunlara istinaden kayrak taşı usta seçimi konusuna özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kayrak taşı nedir ?

Kayrak Taşı Nedir ?... İnsanlık tarihi boyunca toplumlar, yapılarını inşa ederken, kendi değerlerinden, kendi yaşantılarından esinlenmiş sonuçta bir inşaat kültürü ortaya çıkarmıştır. Günümüzde yapı teknolojilerinde yaşanan gelişmelere ve keşfedilen yeni yapı malzemelerine rağmen Kayrak Taşı, halen en revaçta olup yapılara doğal güzellikler katmaya devam etmektedir. Kayrak Taşı' nın yapılarda kullanılması, taşın ocaktan çıkarılıp işlenmesinden, yapının özelliğine göre uygulama tekniklerinin belirlenmesine ve mimari bir bütünlük içinde sunulmasına kadar, ciddi bir uzmanlık ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Şirketimiz ve ekibimiz yılların deneyimi ve uzmanlığıyla Kayrak Taşı kullanımında yaşam alanlarınıza hem işlevsel hemde sanatsal değerler yaratmaktadır. Son derece titiz ve uzman kadromuz ile yapılara uyguladığımız Kayrak Taşı, doğanın bütün sadeliğini ve kalitesini yaşadığınız mekanlara taşımaktadır. Kayrak Taşlarımız duvar kaplamaları ( İç ve Dış ), Şömine taşı, barbekü vb alnların yanı sıra araç, yaya yolları, bahçe ve park içlerinde yaya yolu oluşturmak için kullanılabilmektedir. Kayrak Taşı' nın Kullanım Alanları Her türlü yapı sektörünün iç ve dış duvar kaplamalarında, şömüne, barbekü, baca ve fırın gibi alanlarda, yaya ve araç yolları ile park ve bahçe düzenlemelerinde bir yapı malzemesi olarak kullanılsada, kayrak taşlarını her alan ve konumda kullanabilirsiniz. Kayrak Taşı, kullanıldığı her konuma doğallık, uzun ömür ve estetik değerler katmaktadır. Kayrak Taşı aşınmaya karşı dayanıklıdır. Kaymama özelliği ile ıslak zeminler için ideal bir malzemedir. Isı farklılıklarından, mevsim değişikliklerin- den (don olayları vb.) etkilenmezler.